Neler
Başardık
Neler
Başaracağız
Proje
Kataloğu

İletişim Formu


Kıymetli kardeşlerim

Sizlere hizmet etmekten onur duyduğumuz bir 5 yılı geride bıraktık. Acı tatlı günleri birlikte geçirdik. Pandemide evlere kapandık, depremde birlik olduk. Bazen yolda karşılaşıp selamlaştık, bazen parkta rastlaşıp çay içtik. Günlük hayatın içerisinde yollarımız ya bir konserde kesişti ya da bir yatırımın hizmete giriş programında. Şenliklerde, bayramlarda, düğünlerde, cenazelerde, iyi günde kötü günde göz göze geldik, gönül gönüle olduk.

Talas’ı, içerisinde yaşayanların huzur bulduğu bir ilçe haline getirmek için burada saymakla bitmeyecek hizmet ve yatırımları Talasımıza kazandırdık. Bunu yaparken siz değerli hemşehrilerimizi her zaman yanımızda hissettik. Sizden aldığımız güçle size hizmet etmek için gün oldu geceyi sabaha bağladık, gün oldu sabahın ilk ışıklarıyla yola düştük.

Talas bugün artık kütüphaneleri, sosyal tesisleri, spor sahaları, pırıl pırıl parkları, müze ve sergi salonları, bakımlı yolları, bilim ve teknoloji merkezleriyle gıptayla bakılan ve ikamet için ilk tercih edilen yerleşim yeri oldu. Kültür, sanat ve spor alanında düzenlediğimiz yüzlerce etkinlik, Talas’ı ‘Şehrin Kültür Sanat Merkezi’ konumuna getirdi.

‘Kırsala sahip çıkmayan şehri yönetemez’ anlayışından hareketle kırsal mahallelerimizde yaşam kalitesini artıracak, tarım ve hayvancılığın gelişimine katkı sağlayacak onlarca projeyi tamamladık.

5 yıl önce Cumhuriyetimizin 100. Yılında ‘100 Ağartan Projeler’ diyerek yola çıktık 214 projeyi hayata geçirdik. Bütün bunları yapma şansını bahşettiği için önce Cenab-ı Allah’a şükrediyor, sonra siz değerli hemşehrilerime canı gönülden şükranlarımı sunuyorum.

Bu çalışmaların tamamını sizin paranızla yani devletimizin imkanlarıyla gerçekleştirdik. Biz sadece kaynakları doğru ve dikkatli yönettik, hizmet ve yatırımlar birbirini takip etti.

Şimdi artık muhasebe zamanı. Talas’ı daha üst noktalara taşıyacak yepyeni projelerle yeniden karşınızdayız. İlçemiz için dönüm noktası olacak bir seçimin arefesindeyiz ve biz yine göreve talibiz. Yakalanan bu gelişim ivmesini sürdürmek sizlerin elinde. 31 Mart 2024 sabahı sandık başına gittiğinizde bu hissiyatla tercih yapacağınıza yürekten inanıyorum.

En kalbi duygularımla selamlıyor, saygılarımı sunuyorum.

Mustafa Yalçın

Talas Belediye Başkanı ve Adayı

Sosyal Medyada Takip Et